כספת ביתית

כספת ביתית היא אמצעי אבטחה חיוני המספק תחושת הגנה ושקט נפשי לבעל הבית. הכספות נועדו במטרה לשמור על חפצים יקרי ערך, מסמכים חשובים ופריטים שאין להם תחליף מפני גניבה, שריפה או אסונות בלתי צפויים אחרים.

אחד היתרונות העיקריים של כספת ביתית הוא יכולתה להרתיע גנבים. כספות עשויות בדרך כלל מחומרים חזקים כמו פלדה, ולעתים קרובות הן כוללות מנגנוני נעילה מורכבים, המקשים על הפולשים להתעסק בהן. זה מרתיע פורצים ושומר על חפצי הערך מהישג ידם.

כספת ביתית מציעה גם הגנה מפני שריפה ונזק סביבתי. דגמים רבים עמידים בפני אש ומהווים מקלט בטוח למסמכים ולפריטים יקרי ערך במקרה של שריפה בבית. בנוסף, חלק מהכספות מיועדות להיות עמידות למים, כדי להגן על תכולתן מפני נזקי מים עקב שיטפונות או אסונות אחרים.

כספת ביתית
הצג מסננים

מציג את כל 24 התוצאות

מציג את כל 24 התוצאות

רוצים להיות רגועים בדבר חפצי הערך שאתם מחזיקים בבית? שוקלים להתקין כספת ביתית?

אכן, כאשר אנו מחזיקים בבית מסמכים יקרי ערך, חפצי ערך כמו תכשיטים או חפצים בעלי ערך סנטימנטלי – חשוב לנו להבטיח את שלום החפצים הללו, וכך לשמור על שלוות נפש שלנו. כיצד נוכל להגן על החפצים הללו? באמצעות כספת.

יש כמה סוגי נזקים שעלולים לפגוע בחפצים יקרי ערך.

 • גניבה – גנבים שפולשים אל תוך הבית תוך שהם מנצלים זמנים מועדים בהם אף אחד אינו בבית. גנבים עלולים לשים את ידם על חפצים יקרי ערך כמו גם על סכומי כסף גדולים ועוד. כספת עמידה ואיכותית תרתיע את הגנבים ולא תאפשר להם לגנוב את החפצים המוטמנים בתוכה. זאת הודות לעמידות החומר של הכספת עצמה, ובנוסף הודות למנגנוני הנעילה המתוחכמים שהיא מצוידת בהם.
 • שריפה – אחת מתופעות הטבע ההרסניות היא האש. אנרגיה רבת עוצמה שעלולה לכלות בזמן מועט רכוש רב ולהעלים בן רגע עמל של שנים. כספת טובה ועמידה לאש מספקת הגנה לחפצים היקרים לכם, ומגנים עליהם גם בטמפרטורות גבוהות למשך זמן מסוים.
 • ידיים בלתי רצויות – אם ברשותכם חפצים עדינים או רגישים, ואתם רוצים להיות בטוחים שלא כל בני הבית יכולים לגשת אליהם כאוות נפשם, כספת נעולה היא פתרון מעולה. היא מבטיחה כי רק אתם ומי שאתם סומכים עליו יודע את הקוד ויכול לפתוח את הכספת ולגשת אל התכולה שהיא טומנת בתוכה.

כספת לאקדח

כספת לאקדח הוא פתרון בטיחותי חשוב ונחוץ ביותר לכל מי שמחזיק ברשותו נשק. אין ספק שהמצב הביטחוני הרעוע השורר בארצנו מציב אותנו מול צורך ממשי להחזיק נשק לצורך הגנה עצמית.

אך מנגד כולנו מודעים לכך שנשק בבית עלול להיות גם דבר מסוכן. ומי ערב לנו שהילד לא ינסה לבדוק את הצעצוע המיוחד הזה? ניסיון כזה עלול להיות הרה אסון כפי שכולנו מבינים.

מי ערב לנו שגורם לא רצוי לא יחדור לרשותנו הפרטית כדי לגנוב את הפריט הנחוץ והמגן הזה? בדיוק לכן מומלץ מאוד להתקין כספת לאקדח. הכספת היא אזור בטוח ומוגן שלא כל אחד יכול לפתוח אותו כאוות נפשו כשמתחשק לו.

למעשה לא כל אחד יכול להחזיק ברשותו נשק, על מחזיק הנשק לקבל רישיון מיוחד המאשר כי הוא כשיר להחזיק ברשותו נשק. הרישיון ניתן לאחר בדיקה כי האדם אחראי על מעשיו והוא מפעיל שיקול דעת לפני כל פעולה שלו. האחריות על המעשים ועל החפצים כוללת גם אחסון נכון של חפצים עוצמתיים כמו אקדח, כך שלא יארע נזק שלא במתכוון בגין הנשק.

למעשה ניתן להשתמש באותה כספת להטמנת חפצים שונים גם יחד, זה יכול להיות אקדח לצד תכשיטים ומסמכים. אותה כספת תספק הגנה לכל החפצים שזקוקים להגנה מחמת היותם יקרי ערך או בשל היותם חפצים רגישים שגם עשויים להיות מסוכנים.

כספת טביעת אצבע

כיצד נועלים או פותחים את הכספת? אחת האופציות המתקדמות הינה כספת טביעת אצבע, או בשמה הנוסף, כספת ביומטרית. כספת זו מצוידת במנגנון נעילה ופתיחה שקורא את טביעת האצבע של בעלי הכספת כפי שהוגדר בשלב הרכישה וההתקנה. כך שאין צורך לזכור קוד או לשבור את הראש כדי ליצור את הקוד הסודי שאף אחד לא יוכל לפצח אותו.

הטכניקה הזו מתבססת על כך שלכל אדם טביעת אצבע אישית וייחודית משלו, דבר שאין אפשרות לחקות או לשכפל. כך שהמשתמש יוכל לפתוח את הכספת בקלות רבה, אך מנגד אין מי שיוכל לזייף את טביעת האצבע שלו, אין מי שיוכל לגנוב את אמצעי הפתיחה ולגשת לכספת.

ניתן למצוא כיום בחנויות המתמחות בתחום הכספות מגוון נרחב של כספות ביומטריות בגדלים שונים, כך שאם שקלתם לרכוש כספת רצפתית ביומטרית שנפתחת בטביעת אצבע, קיימות אפשרויות שונות לבחירת המוצר הרצוי והמתאים לכם, זה שיכיל את התכולה אותה תרצו להטמין בתוך הכספת באופן בטוח לשלוות הנפש שלכם.

כספת למחשב נייד

איפה אתם מאחסנים את המחשב הנייד? אם המחשב שלכם מכיל תכנים רגישים ובעלי ערך, כספת למחשב נייד הוא מוצר חובה עבורכם.

מחשב נייד הוא מוצר שהמחיר שלו נע בטווח רחב, אך גם אם הערך הפיסי של המחשב אינו רב, המחשב עצמו עשוי להיות בעל ערך רב עבורכם.

זאת מחמת התוכן שהוא מכיל בתוכו. זה יכול להיות תכנים משמעותיים ויקרים עבורכם אך חסרי משמעות עבור אחרים, אך התוכן עשוי להיות רגיש כל כך, ולכן משמעותי גם עבור גורמים חיצוניים שעלולים לחפוץ לשים על המחשב הנייד שלכם את ידם.

במידה ואכן כך הם פני הדברים, ואתם חוששים על המחשב הנייד שלכם ועל הקבצים המאוחסנים בו, ההמלצה היא להצטייד בכספת ייעודית להגנה על המחשב הנייד.

כספת כזו ממלאה תפקיד חשוב בהגנה על החומרים שלכם, יתרה מזו, היא תספק לכם ביטחון ושלווה. כי בסופו של דבר מגיע לכם לישון ברוגע ולצאת מהבית ללא חששות מיותרים.

כספת עם אפליקציה

בעידן הבית החכם, גם הכספת הופכת להיות חכמה. כספת עם אפליקציה – קבלו אותה.

כספת זו נשלטת מרחוק באמצעות אפליקציה ייעודית והטלפון החכם שלכם. כך שאתם יכולים להיות בעבודה או בכל מקום על פני הגלובוס, ולבצע פעולות שקשורות לכספת שלכם.

חשוב לציין כי כספת עם אפליקציה מצוידת באמצעי נעילה נוספים מלבד לאפליקציה. מה שאומר שניתן להשתמש בה גם באמצעות קודן או מפתח, ולא חובה לנהל אותה בעזרת האפליקציה.

SLI המרכז הישראלי למנעולים חכמים מזמין אתכם להתרשם ממבחר פתרונות עכשוויים ומתקדמים להגנה ולנעילה על כל מה שיקר לכם.

כספת חכמה

כספת חכמה מייצגת שילוב של טכנולוגיה מתקדמת באמצעי אבטחה מסורתיים, תוך שיפור ההגנה על חפצים יקרי ערך ומידע רגיש בתוך הבית. מכשיר חדשני זה משלב את תכונות האבטחה החזקות של כספת מסורתית עם הנוחות והקישוריות של טכנולוגיית כספת חכמה.

אחד המאפיינים המרכזיים של כספת חכמה היא היכולת להיות במעקב ובקרה מרחוק באמצעות סמארטפון או מכשירים חכמים אחרים. המשמעות היא שבעלי בתים יכולים לבדוק את מצב הכספת שלהם, לקבל התראות בזמן אמת על כל פעילות חשודה, ואפילו לפתוח או לנעול את הכספת מכל מקום בעולם. רמת נגישות זו מספקת שקט נפשי ושליטה רבה יותר על חפצי הערך, במיוחד במהלך נסיעות או במצבי חירום.

השילוב של אימות ביומטרי מוסיף שכבת אבטחה נוספת, ומבטיח שרק אנשים מורשים יכולים לגשת לתוכן הכספת. שיטות סריקת טביעות אצבע, זיהוי פנים או אימות קול משפרות את פרופיל האבטחה הכולל של הכספת, ומפחיתות את הסיכון לגישה לא מורשית. טכניקה זו נמצאת בשימוש גם בסוגים שונים של מנעול חכם לדלת, ממותגים מוכרים ביניהם המותג אילוק ELOCK שנמכר באתרנו, לצד מותגים אחרים טובים.

יתר על כן, כספות חכמות לרוב כוללות מערכות ניטור מתקדמות, כולל חיישנים המזהים תנועות חריגות או ניסיונות פריצה. במקרה של פריצה או גישה לא מורשית, הכספת החכמה יכולה להפעיל אזעקות ולשלוח הודעות מיידיות לבעל הבית ולרשויות החירום הרלוונטיות.

כספת חכמה

כספת ביתית רגילה אל מול כספת חכמה:

כספת ביתית רגילה כספת חכמה
שומרת על בטיחות החפצים כן כן
נגישה מרחוק לא כן
נגישה באמצעים מכניים כן לא תמיד
חוויה מתקדמת ויעילה לא כן

איפה הכי מומלץ לאחסן כספות ביתיות?

המקום הטוב ביותר לאחסון כספת ביתית תלוי בצרכים שלכם ובמה שאתם מאחסנים בה.

 1. חדר שינה ראשי או ארון: אנשים רבים בוחרים למקם את הכספות הביתיות שלהם בחדר השינה הראשי או בארון כי זהו מיקום נוח לגישה למסמכים חשובים, תכשיטים וחפצי ערך אחרים. עם זאת, זהו גם אחד המקומות הראשונים שפורץ יכול לבדוק, אז שקלו להסתיר את הכספת מאחורי רהיטים או בתוך ארון מובנה.
 2. משרד ביתי: אם יש לכם משרד ביתי זה יכול להיות מקום מתאים לכספת ביתית, במיוחד אם אתם מרבים לגשת למסמכים חשובים או מסמכים דיגיטליים.
 3. כספות בילד אין: חלק מהכספות מיועדות להתקנה בתוך קירות או רצפות. זה מספק הסתרה מעולה, אבל זה עשוי לדרוש התקנה מקצועית ושיפוץ מסביב לכספת.
 4. ארון חדר שינה או חדר רחצה פרטי: שקלו את המיקומים האלה אם אתם רוצים לאחסן פריטים כמו כלי נשק, אקדחים וכדומה בצורה מאובטחת ומרוחקת מהישג ידם של ילדים. ישנם המון כספות לאקדח שמיועדות למטרה זו.

בנוסף למיקום, חשוב לאבטח את הכספת למבנה מוצק, כמו רצפת בטון או קיר, כדי למנוע מגנבים להסיר אותה בקלות. זה גם נוהג טוב ליידע רק אנשים מהימנים לגבי המיקום והקוד של הכספת כדי לשמור על אבטחתה. בסופו של דבר, המיקום הטוב ביותר לכספת הביתית שלכם יהיה תלוי בצרכי האבטחה הייחודיים שלכם, בגודל ובסוג הכספת שברשותכם ובצורה של הבית שלכם. את הכספת ניתן להתקין בצורה פרטית או בעזרת איש מקצוע בעל ציוד למנעולן.

כספת ביתית

כספת דיגיטלית

כספת דיגיטלית היא סוג של כספת אבטחה ביתית העושה שימוש ברכיבים אלקטרוניים לצורך נעילה וגישה לתכולתה. בניגוד לכספות מכניות מסורתיות הנשענות על חוגה משולבת או מפתח, כספות ביתיות דיגיטליות משתמשות במקלדות אלקטרוניות, סורקים ביומטריים או קוראי כרטיסים אלקטרוניים לצורך אבטחה וקלות שימוש.

להלן כמה מאפיינים ומאפיינים מרכזיים של כספות דיגיטליות לבית:

 1. מנגנון נעילה אלקטרוני: לכספות דיגיטליות לבית יש מנגנון נעילה אלקטרוני המופעל בדרך כלל באמצעות PIN (קוד בן ארבעה ספרות), סריקת טביעת אצבע ביומטרית, כרטיס מפתח או שילוב של כמה מהשיטות האלו.
 2. קוד גישה: הצורה הנפוצה ביותר של כספת ביתית דיגיטלית משתמשת בלוח מקשים שבו המשתמש מזין קוד PIN מוגדר מראש כדי לפתוח את הכספת. הבעלים יכול בדרך כלל להתאים אישית את קוד ה-PIN.
 3. כספות ביומטריות: חלק מהכספות הדיגיטליות מציעות סריקה ביומטרית (טביעת אצבע) כשיטת גישה נוספת או חלופית. טכנולוגיה זו מספקת גישה מהירה ומאובטחת לכספת באמצעות טביעות אצבע מורשות.
 4. כרטיסי מפתח: כספות דיגיטליות מסוימות משתמשות בכרטיסי מפתח אלקטרוניים או בשלטי מפתחות לגישה. משתמשים פשוט מחליקים או מכניסים את הכרטיס כדי לפתוח את הכספת.
 5. ביקורת שימוש: כספות דיגיטליות רבות כוללות את היכולת לנטר את זמני הגישה לכספת. בצורה הזאת הן מתעדות את התאריכים והשעות של פתיחת הכספת ואת המשתמש שניגש אליה. זה יכול להיות בעל ערך עבור ניטור אבטחה ואחריות.
 6. מאפייני אזעקה ונעילה: בחלק מהכספות הדיגיטליות יש מערכות אזעקה מובנות שיכולות להפעיל התראה אם מישהו מנסה להתעסק בכספת או מזין מספר פעמים את ה-PIN השגוי. תכונות נעילה יכולות להשבית זמנית את לוח המקשים של הכספת לאחר מספר כניסות שגויות.

כספת ביומטרית

היתרון באחזקת כספת בבית

כספת ביתית מציעה מספר יתרונות חשובים שיכולים לשפר את הביטחון, הארגון והשקט הנפשי שלכם:

 1. אבטחה: היתרון העיקרי של כספת ביתית הוא אבטחה. כספות נועדו להגן על החפצים היקרים שלכם, מסמכים חשובים ופריטים שאין להם תחליף מפני גניבה. בנוסף הם נועדו לשמור במקום בטוח חפצים מסוכנים כמו כלי נשק ולמנוע גישה של ילדים או אנשים זרים אליהם.
 2. הגנה מפני גניבה: כספות ביתיות יעילות במיוחד בשמירה על פריטים כגון תכשיטים, מזומנים, מסמכים חשובים (למשל, דרכונים, צוואות וחוזים משפטיים), ונתונים רגישים כמו כונני גיבוי או מדיה דיגיטלית מפני גניבה. הגנה זו יכולה להיות בעלת ערך במיוחד אם הבית שלכם נמצא באזור שידוע בפריצות.
 3. שקט נפשי: בעלות על כספת ביתית יכולה לספק שקט נפשי. הידיעה שחפצי הערך שלכם מאובטחים ומוגנים יכולה להקל על חרדה ודאגה לגבי גניבה פוטנציאלית או נזק לחפצים היקרים שלך.
 4. גישה קלה: כספת ביתית מספקת גישה נוחה ומהירה לפריטים החשובים שלכם. זה יכול להיות מועיל במיוחד כאשר אתם צריכים לגשת למסמכים או חפצי ערך ללא הטרחה של ביקור בבנק או במתקן אחסון מחוץ לאתר.
 5. ארגון: כספות יכולות לעזור לכם להישאר מאורגנים. על ידי שמירת מסמכים חשובים ופריטים יקרי ערך במקום מאובטח אחד, אתם יכולים בקלות לאתר ולנהל את הנכסים שלכם. זה יכול להיות שימושי במיוחד עבור רישומים פיננסיים, דרכונים ומסמכי ביטוח.
 6. הגנה מפני סכנות סביבתיות: חלק מהכספות מיועדות להגן מפני מפגעים סביבתיים כמו הצפות ולחות. זה חיוני לשימור פריטים הרגישים לנזקי רטיבות או מים. בנוסף ישנם כספות שחסינות בפני אש ויכולות לשמור על החפצים שלכם שלא יגרם להם נזק חלילה בזמן שריפה.

כספות ביתיות